Loading...
Hi, How Can We Help You?
  • Adres: Katip Kasım Mah. Gazi Mustafa Kemalpaşa Cad. TİNTAŞ İŞ HANI D:NO:6 KAT:5 Fatih/İstanbul
  • Email: info@hatturizm.com

Azerbaycan

Azerbaycan Vize İstiyor Mu? 2021
Siyah (Diplomatik), Hizmet (Gri) ve Yeşil Pasaport sahipleri 180 gün içinde 90 günü aşmayan seyahatleri için vize almalarına ihtiyaç duymazken, Umuma Mahsus (Bordo) pasaport sahiplerinin vize almaları gerekir.

Bordo pasaport sahipleri, ihtiyaç duydukları vizeyi kurumumuz üzerinden zahmetsizce edinebilirler.

Azerbaycan Vizesi Kaç Günlük Verilir?
Azerbaycan vizesi 90 gün boyunca geçerliliğe sahip olmakla birlikte 30 güne kadar konaklama imkanı tanır. Tek girişli olarak düzenlenen Azerbaycan vizesini, her sınır geçişinizden önce yeniden almalısınız.

 

Azerbaycan Vizesi Nasıl Alınır?
Türk vatandaşları 3 şekilde Azerbaycan Vizesi edinebilirler. Bunlardan birincisi pasaporta basılmadan, elektronik ortamda hazırlanan Azerbaycan E-Vizesi. Hızlı, zahmetsiz ve sorunsuz bir şekilde kurumumuz aracılığı ile edinebilirsiniz.

Diğer bir seçenek, Haydar Aliyev ya da Gence Havalimanından alınması. Azerbaycan’daki diğer havalimanlarından ya da kara sınırlarından vize alınamaz. Biyometrik fotoğraf, çeşitli bilgiler ve belgeler talep edilmesi ve zaman zaman yaşanan yoğunluk nedeniyle sorun yaşamamanız için yolculuğa başlanmadan vize alınması öneriyoruz.

Son olarak, dileyen yolcular Azerbaycan Ankara Büyükelçiliği, Azerbaycan İstanbul Başkonsolosluğu ya da Azerbaycan Kars Başkonsolosluğundan vize talep edebilirler. Şahsen başvuru gerektirmesl, ek belge talebi, yoğunluk gibi nedenlerle çok fazla tercih edilmemektedir.

 

Azerbaycan E-Vize
Azerbaycan E-Vizesi, süreç ve uygulama yapısı olarak en pratik vize çözümü olma özelliğine sahiptir. Hızlı sonuçlanması, az sayıda belge gereksinimi ve başvuru bölgesi ayrımı gözetmemesi nedeniyle en çok tercih edilecek seçenek durumunda. Pasaporta basılmayışı da bir diğer önemli detay. Zira klasik başvurularda pasaportta en az 2 boş sayfa istenirken, Azerbaycan Elektronik Vizesi için bu şart aranmaz. Azerbaycan Elektronik Vizesi ile ilgili tüm detayları yazımızın devamında bulabilirsiniz.

 

Azerbaycan E-Vize İçin Gerekli Belgeler, 2021
Gerekçesine göre ayrılmaksızın, Azerbaycan E-Vizesi için pasaportunuzun resimli olan sayfasının görüntüsünü evize@hatturizm.com adresine göndermeniz yetmekte. Pasaportunuzda bulunan bilgiler eşliğinde uzmanlarımız tarafından Azerbaycan Elektronik Vize başvurunuz yapılır. Bu aşamadan sonra tek yapmanız gereken, başvurunuzun sonuçlanmasını beklemek.

 

Azerbaycan E-Vize Sonuçlanma Süresi
Azerbaycan Elektronik Vizesi normal koşullarda 3 iş günü içinde sonuçlanmakta. En geç seyahatinizden 7 gün öncesine kadar başvuru yapabilir, vize talep edebilirsiniz.

Ek olarak, Ekspres Vize Hizmeti de söz konusu. Azerbaycan Elektronik Vizesine ekspres başvurmanız halinde 3 saat içinde vizeniz çıkmakta, aynı gün yolculuğa başlayabilirsiniz. Bu nedenle yolculuğuna 7 günden daha az süre kalan yolcuların ekspres vizeye başvurmaları gerekir.

Azerbaycan E-Vize Ücreti 2021
Azerbaycan Elektronik Vize ücreti, standart başvuru ya da ekspres başvuru seçeneklerine göre farklılık gösterir. Fiyatlandırma detaylarını uzmanlarımızdan talep edebilirsiniz.

Detaylar