Loading...
Hi, How Can We Help You?
  • Adres: Katip Kasım Mah. Gazi Mustafa Kemalpaşa Cad. TİNTAŞ İŞ HANI D:NO:6 KAT:5 Fatih/İstanbul
  • Email: info@hatturizm.com

Finlandiya

Finlandiya’ya planladığınız kısa süreli seyahatlerinizde Schengen vizesine başvurmaları gerekmektedir. Schengen vizesi, turistik, ticari, aile ziyareti, eğitim, kültürel ve sportif faaliyet gibi amaçlarla Finlandiya’ya giden kişilere verilir. Schengen vizesi, Schengen ülkelerinde ve 180 gün içinde 90 gün geçerlidir. Bu süre içerisinde çalışmayı düşünen kişilerin oturma iznine başvurmaları gereklidir. Schengen vizesi olan kişilerin bu vize ile çalışmaları yasaktır.

Finlandiya vize işlemlerinizde hazırlanması gereken evraklar, iş durumunuza ve seyahat amacınıza göre değişiklik göstermektedir.

Finlandiya Schengen vize başvuru koşulları, vize başvuru formu, başvuru bölgeleri, parmak izi (biyometrik veri) detaylı bilgileri sayfamızda bulabilirsiniz. Schengen ülkeleri 25 Eylül 2014 yılından itibaren parmak izi uygulamasına geçmiştir. 2016 tarihinden sonra alınmış bir Schengen vizeniz yoksa parmak izi veri beyanı uygulamasını tamamlamalısınız.

Ek Hizmetlerimiz: Finlandiya seyahatinizde 30 bin Euro teminatlı seyahat sağlık sigortanızı, kalacağınız otel rezervasyonlarınız, uçak bileti rezervasyonunuzu yapmaktayız. Bu servisler hizmet bedelimiz dahilindedir.

Türkiye’nin hangi ilinde ikamet ederseniz edin evraklarınızı ofisimize kargoyla göndererek Finlandiya vize başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Destek Hattımıza bağlanarak Finlandiya vize işlemleriyle ilgili 2021 yılı güncel bilgileri hakkında bilgi alabilirsiniz.

Finlandiya Vize Türleri
Finlandiya Turistik Vizesi
Finlandiya Ticari Vizesi
Finlandiya Aile, Arkadaş, Akraba Ziyaret Vizesi
Finlandiya eğitim, kültürel ve sportif faaliyet vizesi
finlandiya vizesi

Finlandiya Schengen Vizesi
Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının, Finlandiya’ya seyahat edebilmek için Schengen vizesine başvurmaları gerekmektedir. Schengen vizesi, Schengen ülkelerinde ve 180 gün içinde 90 gün geçerlidir. Bu süre içerisinde çalışmayı düşünen kişilerin oturma iznine başvurmaları gereklidir. Schengen vizesi olan kişilerin bu vize ile çalışma hakları bulunmamaktadır.
Schengen vize başvurusu yapan kişilerin on parmak izi ve fotoğraftan oluşan biyometrik verilerini beyan etmesi zorunlu prosedürdür. Biyometrik veriler Schengen ülkelerinin vize verilerini birbiriyle paylaştığı Visa Information System’de (VIS) kayıt altında tutulmaktadır. 2016 tarihinden sonra alınmış VIS ibareli Schengen vizeniz varsa parmak izi beyanı prosedüründen muafiyet durumunuz söz konusu olabilir. Parmak izi muafiyet durumunuzu Schengen yetkilimize sorgulatabilirsiniz.

Schengen Vize Başvurularından Önce Dikkat!
Schengen vizesi ziyaret amacınızı oluşturan ülkenin Büyükelçilik veya Konsolosluğu’ndan alınmalıdır.
Vize başvurunuzu Finlandiya üzerinden yapacaksanız Schengen bölge girişinizi ve Schengen bölgesinde en uzun kalış süresini Finlandiya oluşturmalıdır. Eğer ziyaret edeceğiniz ülkelerde eşit süre ikamet edecekseniz, başvuru yapacağınız ülke Schengen bölgesine ilk giriş yapacağınız ülke olmalıdır.
Eğer ziyaret edeceğiniz ülkelerde eşit süre ile bulunacaksanız, başvuru yapacağınız ülke ilk giriş ülkeniz olmalıdır.
Finlandiya Vize Randevu
Schengen vize başvuruları için ilgili birimlerden randevu alınması gerekmektedir. Finlandiya vize randevunuzu sizin adınıza randevu tarihini onayınıza sunarak almaktayız.

Finlandiya Vize Ücreti 2021
Finlandiya vize ücreti; Finlandiya Konsolosluğu harcı, biyometrik veri işlem merkezi servis ücreti ve vize servisimiz hizmet bedelinden oluşmaktadır. Çağrı Merkezi’ne bağlanarak yetkilimize seyahat amacınızı açıklayarak 2021 yılına ait Finlandiya vize ücret bilgisini, mesleksel durumunuza uygun evrak listesi ile birlikte bilgilendirme e-maili olarak talep edebilirsiniz.

Finlandiya Online Vize Başvuru Formu
Finlandiya vize başvuru formları online olarak doldurulmaktadır. El ile doldurulmuş kağıt formlar kabul edilmemektedir. Finlandiya vize başvurusu elektronik ortamda yollanan belgelerle yapılmamaktadır. Yalnızca vize başvuru formu online olarak doldurulmaktadır. Online doldurulan vize başvuru formunun çıktısı alınarak diğer belgelerle birlikte beyan edilmesi gerekmektedir. Online olarak doldurulan vize başvuru formu 9 gün boyunca geçerliliğini korumaktadır. Online vize başvuru formunu doldurma konusunda Schengen yetkililerimiz Finlandiya diplomatik temsilciliklerinin belirlediği yönergelere uygun doldurulması konusunda destek sağlamaktadırlar.

finlandiya vize işlemleri

Ankara Finlandiya Büyükelçiliği Görev Alanı
Ankara’da bulunan Finlandiya Büyükelçiği’nin görev alanı tüm Türkiye’yi kapsamaktadır. Ankara Büyükelçiliği’nin görev alanı Suriye ve Irak bölgelerini de kapsamaktadır.

Finlandiya Vizesi Seyahat Sağlık Sigortası

Schengen vize başvuruları için gerekli olan evraklardan biri de seyahat sağlık sigortasıdır. Seyahat sağlık sigortası tüm seyahat süresini ve günleri kapsayacak şekilde hazırlanmış olmalı ve 30 bin Euro teminatı bulunmalıdır. Seyahat edecek kişi bir Finlandiya veya AB/AET vatandaşının aile üyesiyse sigortaya gerek yoktur. Fakat Finlandiya Ankara Elçiliği Finlandiya’ya seyahat edecek herkese seyahat sigortası yaptırmalarını önermektedir. Finlandiya’ya yapacağınız kısa süreli seyahatlerde seyahat sürenizi kapsayan seyahat sağlık sigortanızı yapmaktayız. Seyahat sağlık sigorta bedeli, hizmet bedelimiz dahilindedir.

Finlandiya Vize Reddi
Finlandiya vize başvurunuz reddedildiği takdirde karara itiraz etme hakkınız bulunmaktadır. İtiraz dosyalarının Ankara Büyükelçiliğinde değerlendirme süresi değişiklik göstermekle birlikte 1-3 ay arasında sürmektedir.

UYARILAR

Türkçe, İngilizce, Fince ya da İsveçce olan gerekli evrakların orijinallerinin ibraz edilmelidir. Fotokopi olan evrakların sadece, orijinali ile yanıdır kaşeli olanları kabul edilmektedir.
Finlandiya Büyükelçiliği pasaport dışında ibraz edilen hiçbir orijinal evrakı başvuru sahiplerine geri vermemektedir.
Finlandiya vize başvurularınızda kullanacağınız pasaportun bitiş süresi Finlandiya seyahat tarihinden en az 3 ay sonra olmalıdır ve vizenin işlenebilmesi için en az 2 adet boş vize sayfası bulunması gerekmektedir.
Pasaportunuzu teslim aldığınızda isim ve soyisminiz, fotoğrafınızı, vizenizin geçerlilik süresini, giriş sayısını ve gün sayısını kontrol etmeyi unutmayınız. Herhangi bir hata bulunması durumunda vakit kaybetmeden konsolosluk ofisi yetkililerini bilgilendiriniz.
Talebiniz halinde pasaportunuz işlemden çıktığında pasaportunuzu ev veya iş adresinize kargo/kurye ile göndermekteyiz.
Schengen vize başvurularınızda seyahatiniz bitince ülkenize geri döneceğinizi gösterir belgeler sunmanız önemlidir. Böylece vize başvurularınız daha kolay onaylanır ve daha uzun süre geçerli Finlandiya vizesi sahibi olabilirsiniz.
Değerli ziyaretçimiz Finlandiya vize başvurularınızda web sitemizi inceleyerek daha detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz. 2021 yılına ait güncel bilgiler, vize ücreti, gerekli evraklar ve prosedürlerle ilgili bilgi almak için ofisimizi arayarak yetkililerimizle görüşebilirsiniz.

Detaylar