Loading...
Hi, How Can We Help You?
  • Adres: Katip Kasım Mah. Gazi Mustafa Kemalpaşa Cad. TİNTAŞ İŞ HANI D:NO:6 KAT:5 Fatih/İstanbul
  • Email: info@hatturizm.com

Vize Ücretleri Nelerdir?

Vize Ücretleri Nelerdir?

Seyahat edilmek istenen ülke vizesine başvuru yapabilmek için o ülkenin belirlenmiş vize ücretlerinin ödenmesi gerekir. Schengen ülkeleri için ödenmesi gereken koordinasyon ve hizmet bedelleri farklılık gösterebilir. Bazı yaş grupları için vize harcına gerek olmazken aynı yaş grubunda olup da farklı bir uyruktan olan başvuru sahibinin vize ücreti ödemesi gerekebilir.

Örneğin Almanya vize başvurusu için 6-12 yaş arası Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan başvuru sahibinin konsolosluk vize ücretini ödemesine gerek yokken aynı yaş aralığında Türkiye’de ikamet eden yabancı uyruklu kişinin belli miktarda vize ücreti ödemesi gerekir.

Vize başvuru ücretleri, başvuru yapılan ülkeye göre, başvuru sahibinin yaşına, uyruğuna ve başvuru yapılan vize kategorisine göre değişiklik gösterir. Sayfamızın devamında sizler için Afrika ve Asya ülkeleri, Schengen vizesi ücretlerini ve diğer Avrupa ülkelerinin vize ücretlerini derledik. Konsolosluk harçları ve diğer koordinasyon/hizmet bedelleri zaman zaman güncellenebileceğinden başvuru işlemlerinizi başlatmadan önce geçerliliğini teyit etmenizi tavsiye ederiz.

Euroasia GVS, bazı ülke vize başvurularınızı doğrudan konsolosluk üzerinden tamamlarken bazı ülke başvurularınızı konsolosluklar tarafından yetkilendirilmiş başvuru merkezleri aracılığıyla yürütür. Dolayısıyla vize ücretinin kapsamı da bu bağlamda çeşitlenmektedir.

Başvurular İçin Talep Edilen Vize Ücretinin Kapsamı Nelerdir?

Euroasia GVS ile vize başvuru işlemlerinizi yürütmeye karar verdiğinizde ödenen ücretin kapsamı aşağıdaki gibidir;

  • Vize Randevu Ücreti
  • Başvuru Merkezi Ücreti
  • Koordinasyon Bedeli
  • Konsolosluk Harcı
  • Hizmet ve Servis Bedeli
  • VIP Hizmet Bedeli (Opsiyonel)

DİKKAT!

Her ülke için vize randevu ücreti, başvuru merkezi ücreti, konsolosluk harç ücreti, servis, hizmet bedelleri değişiklik gösterecektir.

Yabancılar için Schengen vize ücreti, Türk vatandaşları için Schengen vize ücreti ve çocuklar için Schengen vize ücreti hem seyahat edilecek ülkeye hem de seyahat amacına göre belirlenir. Schengen ülkeleri için biometri işlemleri dolayısıyla kişilerin daha önceden verilmiş parmak izi varsa yeni bir parmak izi vermesine gerek olmayan durumlarda farklı ücret öderler.

Ancak bazı Schengen ülkeleri de kişilerin güncel parmak izi olup olmadığına bakmaksızın her başvuru için biometri prosedürünün yeniden yerine getirilmesini ister. Dolayısıyla ülkelerin farklı durumlarına göre ödenmesi gereken vize ücretleri belirlenmektedir